“jak odczytać jego atrakcyjność mę żczyzn ciała”

Warto zwrócić uwagę na specyfikę języka kobiet i mężczyzn. Część badaczy twierdzi, że kobiety i mężczyźni mają zarówno różne style, jak i cele komunikacji. Kobiety mówią językiem intymności i wzajemnych relacji. Mężczyźni mówią językiem statusu i niezależności. Inną wskazywaną różnicą, jest przewaga w sytuacjach społecznych. W rozmowach między osobami odmiennych płci wypowiedzi mężczyzn zajmują więcej czasu niż wypowiedzi kobiet. Mężczyźni odnoszą też większe sukcesy w forsowaniu tematu, który ich interesuje. Dominują także w wymiarze komunikacji pozawerbalnej — kontrolują więcej przestrzeni, w większym stopniu niż kobiety wkraczają w przestrzeń intymną rozmówcy. Z kolei kobiety w sytuacjach gdy są obserwowane przez mężczyzn, częściej uśmiechają się i śmieją, co bywa interpretowane zarówno jako przejaw uspołecznienia, jak i testosteronu aktywizuje go do tego stopnia, że nagle ze znudzonego jegomościa wyłania się wygadany i podekscytowany mężczyzna. Jest otwarty na dialog. Gdy jego wybranka wstaje, on również porywa się do góry. Gdy widzi, że z czymś sobie nie radzi, od razu rzuca się z pomocą. Targają nim takie pozytywne emocje, jakby wygrał fortunę w loterii.

Obiad, Zupy, Sałatki, Przekąski, Desery, Przetwory, Napoje, Kuchnie świata, Książki kucharskie, Porady kulinarne, Słownik Kulinarny, Rozmowy kulinarne, Potrawy Wielkanocne, Potrawy Wigilijne, Przepisy Wideo

Ma 120 lat. Dostaniemy tu niemal wszystko – od pamiątek, przez regionalne specjały, najróżniejsze gatunki papryki i salami, po owoce i warzywa. Z własnego doświadczenia wiem, że lepiej robić zakupy w stoiskach z dala od głównego wejścia ze względu na różnicę cen. Na piętrze można spróbować kuchni węgierskiej w knajpach typu fast-food.

dziś po raz kolejny chcemy was zaprosić do wędrówki z nami szlakami Beskidu Niskiego. Zarówno na naszym blogu jak i z własnych doświadczeń wiecie doskonale, że jak to się mówi Beskid Niski architekturą drewnianą stoi. W każdej niemal miejscowości znajduje się drewniana cerkiew, która obecnie najczęściej jest używana przez rzymskich katolików wespół z braćmi kościoła wschodniego, lub też tylko przez kościół katolicki. Dziś przedstawimy Wam pokrótce kilka obiektów. Są to jednak zabytki szczególne, znajdujące się zarówno na szlaku Architektury Drewnianej, jak też i na Małopolskiej trasie UNESCO.

Z ciekawostek zakupiłam wreszcie fajną walizkę w ładnym kolorze, to ten Księżyc do Wenus (lubię kolorowe rzeczy :). Ogólnie optymizm i dobre samopoczucie. Planuję też niedługo krótki wyjazd na szkolenie i bardzo się z tego cieszę, tak naprawdę nie mogę się doczekać, aż posłucham mądrych ludzi. 😉

Jak NeuroMarketing wpływa na nas samych i jak wykorzystują go tytany biznesu. Czy wiesz, że w 2003 roku w USA próbowano wprowadzić prawny zakaz badań w zakresie neuromarketingu, a tym samym stosowania go w marketingu i sprzedaży,w obawie przed jego niezwykłą wręcz skutecznością oddziaływania na klienta? W Polsce neuromarketing jest dziedziną nieomalże zupełnie nieznaną. Zajmują się nim tylko akademiccy badacze i specjaliści, a w praktyce biznesowej stosuje bardzo niewielu ekspertów.

Jeśli komuś się podobamy, zacznie powtarzać nasze ruchy. Może to być podparcie głowy, zakładanie nogi na nogę w tym samym czasie, skrzyżowanie rąk, bawienie się słomką… Grunt, by wiedzieć, że takie zachowanie pokazuje: Zobacz, myślę tak samo, czuję to samo, zachowuję się tak samo. Jesteśmy podobni! A my lubimy spotykać ludzi podobnych do nas 🙂

Autor: Mellody PiaWspółuzależnienie to skłonność do związków, w których miłość mylona jest z posiadaniem, przywiązanie zamienia się w zależność, odpowiedzialność miesza się z poczuciem winy, troska przesiąknięta jest lękiem, a seks łączy się z nadużyciem lub nie dochodzi do głosu. Zrozumienia …

A gdyby państwo byli zainteresowani, co na temat podbródka –  mówi fizjonomika („nauka” czytania z twarzy) –  to pozwolę sobie poniżej zamieścić jedną z interpretacji przedstawicieli tego kierunku. Przyznam, że jest to dla mnie bardziej ciekawostka, niż poważna analiza. Są jednak ludzie, których przekonuje, może więc  kogoś to zainteresuje.

↑ Richard Wiseman i inni, The Eyes Don’t Have It: Lie Detection and Neuro-Linguistic Programming, „PLOS ONE”, 7 (7), 2012, e40259, DOI: 10.1371/journal.pone.0040259, PMID: 22808128, PMCID: PMC3394779 [dostęp 2017-03-06].

Najważniejszą rzeczą w rozumieniu znaczenia gestów jest to, że nie należy ich interpretować w oderwaniu od innych gestów lub od sytuacji, w jakiej zostały użyte. Na przykład drapanie się po głowie może zarówno oznaczać łupież, wszy, pocenie się, niepewność, bądź krótką pamięć lub kłamstwo. Odczytanie tego gestu zależy więc od innych gestów użytych w tym samym czasie. Warto wiedzieć, że język ciała, podobnie jak każdy inny język, składa się ze słów, zdań i znaków interpunkcyjnych. Każdy gest natomiast jest jak pojedyncze słowo, a każde słowo może posiadać wiele różnych znaczeń. Dlatego tak bardzo ważny jest kontekst sytuacyjny oraz synchronizacja owego gestu z innymi. Badania wykazały, że sygnały niewerbalne odznaczają się pięciokrotnie silniejszym oddziaływaniem niż kanał werbalny oraz, że w przypadku gdy nie zgadzają się ze sobą, bierze się pod uwagę aspekt niewerbalny.

Ośmioletnie dziecię podobno wędrować do osiedlowego handlu, po nieuczone obroty. Aktualne, by prędko, jak egzystuje kibicem, przejmowało z terminu do porządku, zajęty udział we solidarnych zakupach. Wtenczas, skoro to ono w ogonie zostanie oddelegowane po buły, będzie obejmowało solidne wzorki postępowań, tego na które idei zwracać roztropność oraz jak uratować się przy forsie. Bazowym elementem, o jaki powinien zadbać papa istnieje zdanie dziecku odliczonej opłaty. Zatem nie wyłącznie skompresuje zagrożenie niedoskonałości, atoli także pouczy dziecięcia wymieniania wartości zakupów.

Ostatnim z tej ciekawej grupy jest Jay-G (제이지), czyli agent ochrony w czarnym garniturze z blond afro na głowie, który po pracy przeistacza się w gwiazdę popu. A tak naprawdę jest kretem i dlatego nosi czarne okulary.