“język ciała człowieka spada miłość”

Mam przyjaciółkę, która jest wyjątkowo wrażliwa na męski głos. Im niższy, tym lepiej. Dla mnie kluczowy jest jest śmiech. Facet chichocze jak gnom? A do tego wyszczerza zęby, zupełnie jak gotowy do ataku pitbull? To jeszcze szybkie spojrzenie na oczy: są poważne, mimo, że usta się uśmiechają? W głowie włącza mi się alarm: trzymaj się od niego z daleka! Krzyżuję więc ramiona i mam nadzieję, że on też potrafi odczytywać mowę ciała…

Konrad – A czemu mam żałować? Co ja miałem do stracenia? Mogłem się spakować i wrócić na wieś i tyrać w polu, a latem stać na szosie i sprzedawać truskawki. Nie chcę takiego życia. Dziś stać mnie na wszystko, rodzicom pomagam, dzięki temu jest im lżej. Brat wyjechał do Londynu. Mogłem jechać, ale tam łatwiej pewnie o HIV. Tutaj sprzedaje się naszym, a tak ruchaliby mnie mężczyźni wszystkich narodowości. Szkoda, że nie będę miał żony.

By nieco zniwelować dziecięce rozczarowanie (bo i nasze mistrzynie słabo sobie radziły z piaskowcem) przewspinaliśmy jeszcze jeden kamień o banalnych trudnościach i już mogliśmy ruszać w daleką drogę do domu.

Wiele osób w dalszym ciągu nie docenia roli komunikacji niewerbalnej. Dzieje się tak między innymi, przez fakt, że cały system edukacyjny, przez który przechodzi człowiek w naszym kręgu kulturowym, kładzie główny nacisk na słowo mówione i pisane. Mało jest w naszym wykształceniu wzmianek o mowie ciała i języku gestów. Wspomina się o tym dopiero na studiach, na zajęciach z psychologii komunikacji. Niemniej jednak niewerbalne i często nieuświadomione aspekty naszego zachowania istnieją, co więcej mają wpływ na odbiór naszej kandydatury oraz siłę zniekształcenia tego co mówimy. Warto jest więc poznać, co oprócz naszych słów ma wpływ na wynik rozmowy kwalifikacyjnej a następnie dokładnie wyćwiczyć te elementy.

12. Podczas siedzenia zajmuj tyle przestrzeni aby czuć się możliwie wygodnie. Ja trzymam nogi oddalone od siebie, jednak nie na tyle by czuć się niewygodnie lub naciągnąć mięśnie . Trzymaj stopy równolegle. Staraj się wysuną jedna nieco do przodu, drugą do tyłu. Dobrze jest oprzeć na czymś jedną nogę tak by znajdowała się wyżej niż druga (ok 30 cm) bo to oznacza posiadanie czegokolwiek na czym postawisz nogę Jednak upewnij się że to coś neutralnego (tj. nie torba twojego kolegi ale powiedzmy noga krzesła obrotowego czy stolika) i powinno to być bezpośrednio pod twoją nogą. Trzymaj jedną z rąk na udzie, blisko rozkroku ale NIE bezpośrednio na nim. Jeśli to możliwe trzymaj drugą rękę dalej. Przechyl się do tyłu, ramiona w tył. Pamiętaj o strunie splotu ciągnącej w górę.

Bear in mind how valuable your time is prior to operating online. What is the minimum per hour wage you would acknowledge? Employed by cents means you’re squandering your time. Individuals will notice that you work with little pay out, and they will pay you depending on that supposition.

Postawa taka, gdy stopy i nogi rozstawione są na szerokość ramion, oznacza dominację i determinację. Jeśli chcesz przeciągnąć innych na swoją stronę, przyjmij właśnie taka pozycję. Dla lepszego efektu dołóż swoje dłonie na biodrach. Jest to tradycyjna postawa władcy.

Jeśli chodzi o rytuał zalotów, większość mężczyzn jest prawie tak efektywna, jak ktoś stojący w wodzie i próbujący złowić rybę przez uderzenie jej w głowę za pomocą dużej pałki 🙂 Kobiety, jak to zobaczymy, w takiej sytuacji mają więcej przynęt i umiejętności wędkarskich, o jakich mężczyźni mogą tylko marzyć 🙂

Aby można było uzyskać pomoc od jak największej liczby podróżników, ta recenzja zostanie automatycznie przetłumaczona na język polski; treść tłumaczenia może niedokładnie odpowiadać treści oryginału. Mamy nadzieję, że pomoże to w zaplanowaniu wycieczki.

Mówimy, że nauczać można każdego, kto jest wybrany. Nie chodzi tu jednak o żaden test ani o próbę narzucenia jakichś norm tym, którzy chcieliby pobierać owe nauki. W istocie to uczeń sam czyni siebie wybranym. Kiedy już wyruszysz w tę podróż i doświadczysz jej cudów, zapragniesz dzielić się nimi ze wszystkimi.

 Uczuciowy Często chwal i praw komplementy, doceniaj zapał i zaangażowanie. Stawiaj przed nim coraz to nowe wyzwania i zapewnij mu różnorodność aktywności (ten typ nie znosi nudy!). Daj swobodę działania. Akceptuj jego twórcze pomysły. Jego spontaniczność to zaleta, zjednuje łatwo ludzi. Może również motywować resztę zespołu.  Sprzedaż to forma zabawy. Buduj z nim relacje. Słuchaj jego opowieści i śmiej się z jego dowcipów. Zaoferuj coś co przysporzy mu splendoru. To typ wzrokowca, niech nasyci oczy. Powiedz mu – w miarę możliwości – kto ze sławnych ludzi używa tego, co sprzedajesz. Podaruj jakiś darmowy gadżet. 

Najedzeni stanęliśmy w dzwiach cukierni przed dramatycznym – tytułowym wyborem. Kopalnia złota czy gofry z bitą śmietaną? Tak brzmiało pytanie. Tylko Róża tym razem zdała egzamin na prawdziwego łowcę przygód (i z musu ja, jako jej opiekun w ciemnych korytarzach), reszta wybrała słodycze.

Prześledźmy teraz w zwolnionym tempie jak może wyglądać typowy proces inicjowania zalotów. Nasza bohaterka znajduje się w przestrzeni, w której są obecni również mężczyźni (może to być klub, kawiarnia, uczelnia czy miejsce pracy). Rozgląda się uważnie. Pod ścianą… brzydal. Na fotelu… jakiś fircyk. Na pewno narcyz. Szuka, szuka…. jest! Potencjalnie interesujący samiec. Przygląda mu się, czekając, aż ją zauważy. Kontakt wzrokowy trwa około 5 sekund, po czym kobieta odwraca wzrok. Mężczyzna zaczyna swoją obserwację, aby sprawdzić, czy kobieta spojrzy ponownie. Kobieta musi powtórzyć spojrzenie przynajmniej trzy razy, aby mężczyzna nabrał pewności. Kolejny etap to przelotny uśmiech kobiety, który ma stanowić dla mężczyzny zielone światło. Dalej zaczynają się już typowe gesty i zachowania zalotne, zarówno ze strony kobiety jak i mężczyzny, które stwarzają doskonałe pole dla mężczyzny do podejścia i rozpoczęcia rozmowy (czyli zainicjowania kontaktu werbalnego). Jeśli kobieta szuka okazji, aby przypadkiem dotknąć lub zbliżyć się do rozmówcy, mężczyzna może sobie śmiało pogratulować.

 podejrzliwość i skrytość sygnalizowane są przez: unikanie kontaktu wzrokowego, odchylanie się do tyłu, krzyżowanie rąk i nóg, pochylanie głowy do przodu, tzw. spojrzenie spode łba (gesty te wywołują u adresatów podobne reakcje),

Okazywanie należnego szacunku starszym członkom społeczeństwa i komuś starszemu od nas samych jest jak najbardziej właściwe, ale wydaje mi się, że w Korei poszło to chyba trochę za daleko. Istnieje bowiem (niesłuszne wg mnie) przekonanie, że osoba starsza zawsze ma racje a jej opinia jest zawsze słuszna, a przecież często tak nie jest.  Widać to w wielu sytuacjach – np. w firmach, gdzie młodsi pracownicy boją się podważać decyzje starszych kolegów lub w szkołach, gdzie uczniowie nie mogą dyskutować z nauczycielem. Starsze pokolenie nie słucha tego, co mają do powiedzenia młodsi, trwając w kulcie starszeństwa i przekonaniu o własnej wyższości.  Nie twierdzę, że Koreańczycy powinni się wyzbyć szacunku wobec osób starszych. Myślę, że dobrze byłoby, gdyby po prostu  głos każdego, bez względu na wiek czy pozycję społeczną, był traktowany tak samo 🙂

Алексеев А. С. Кто есть кто в российской рок-музыке. — М. : АСТ : Астрель : Харвест, 2009. — С. 182. — ISBN 978-5-17-048654-0 (АСТ). — ISBN 978-5-271-24160-4 (Астрель). — ISBN 978-985-16-7343-4 (Харвест).

W Polsce znaki zakazu określa Rozporządzenie sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 170, poz. 1393), a zakres ich stosowania – załącznik nr 1 do Rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz.U. z 2003 r. Nr 220, poz. 2181). Mają kształt koła (z wyjątkiem znaków B-20 “stop”, B-39 “strefa ograniczonego postoju” i B-43 “strefa ograniczonej prędkości”), z czerwoną obwódką i białym tłem lub niebieskim tłem. W całej Europie stosowany jest jednolity system symboli zgodny z Konwencją wiedeńską o znakach i sygnałach drogowych z 1968 r. (Dz.U. z 1988 r. Nr 5, poz. 42), dopuszczającą, oprócz kolorystyki stosowanej w Polsce, także kolor żółty w miejscu białego.